دکتر محمد والی پور

متخصص روانپزشکی


مشاوره تلفنی و خصوصی

آدرس مطب و برنامه هفتگی

مشاورۀ خانواده و ازدواج

استخدام پرستار

مرکز تخصصی مشاوره خانواد

درمان اعتیاد

روش مناسب تحریک جنسی شوهر

چگونه میتوان کانون سرد خانواده را که به علت مشکلات جنسی بوجود آمده، مجدداً گرم کنید؟
چگونه میتوان آقایان را به اوج لذت جنسي رساند؟
نقاط تحریک پذیر آقایان کجاست؟
چگونه باید با شوهر تان برخورد رفتاری موثر جنسی داشته باشید؟
هدف از ثبت و درج اين مطلب ايجاد روابط صميمانه با زوج و استحکام روابط زن و شوهر و کانون خانواده است

رابطه جنسی نقش بسیار مهمي در ازدواج دارد، ولي با اينحال زوج هاي زيادي بدون توجه عميق به آن زندگي ميكنند. در اين بحث از ديدگاه مرد و زن نحوه صحيح رابطه جنسي را بررسي مي کنيم .

همه مي دانند كه رابطه جنسي حياتي ترين جزء همه ي ازدواج هاست. پس اگر يكي يا هر دوي زوجين علاقه و رغبت خود را از دست دادند چه مي شود؟ تحقيقات نشان داده است كه درصد انبوهی از چننین ازدواج هايي با شكست مواجه مي شود. (بعد از مسايل مالي، مسايل جنسي دومين دليل براي طلاق شناخته شده است) نااميد نشويد. راه هاي زيادي براي جلوگيري از آن وجود دارد. در اينجا سه راه براي جان بخشيدن دوباره به زندگی جنسی برای شما فراهم آمده است. پس اگر مي خواهید کانون خانواده تان ، مراحل زیر را دنبال كنيد.

به خودتان متكي باشيد
فرقي نمي كند كه همسرتان چقدر دوستتان داشته باشد و بخواهد ارضائتان كند؛ تحريكات و شور جنسي او به هيچ وجه شبيه به شما نيست. به همين دليل غيرمنطقي است اگر انتظار داشته باشيد هر زمان شما تحريك شديد در اختيارتان باشد. بايد ياد بگيريد كه چطور گهگاه نيازهايتان را كنترل كنيد. احتمالاً تصور خواهيد كرد كه عادلانه نيست و مطمئناً عصباني خواهيد شد.

البته باید كه زوج ها تا آنجا كه مي توانند در زندگي جنسي خود با همسرشان انرژي لازم را صرف کنند، اما بااينحال باز هم ممكن است زمان هايي وجود داشته باشد كه شما آمادگي رابطه ي جنسي را داشته باشيد در حاليكه همسرتان ندارد. اين مسئله اي كاملاً نرمال و طبيعي است و بايد آن را بپذيريد. هرچه تلاش همسرتان براي فهميدن شما و نيازهايتان بايد بيشتر شود، تلاش شما نيز در درك اين تفاوت ها بايد افزايش يابد. قسمتي از اين درك و پذيرفتن با اتكاي گاه و بيگاه شما به خودتان براي ارضاي ميل جنسيتان نشان داده مي شود. اگر اطمينان داشته باشيد كه همسرتان واقعاً دوستتان دارد و به شما توجه مي كند، انجام اينكار با راحتي بيشتري صورت خواهد گرفت.

تنوع، مزه ي زندگي است
احتمالاً زندگي جنسي شما دچار يكنواختي شده است. حتي مهيج ترين فرد در رابطه جنسي هم اگر رابطه جنسي برايش تكرار مكررات شود، از آن دلزده خواهد شد. اگر اين مورد را در رابطه جنسي خودتان با همسرتان هم مشاهده مي كنيد، پس وقتش رسيده كه كمي تنوع وارد اين رابطه كنيد. براي جلوگيري از يكنواختي جنسي، بايد كمي خلاق باشيد.

* مكاني جديد انتخاب كنيد : هميشه يک گوشه خاص براي معاشقه جنسي خود انتخاب نکنيد
* لباس زبر های مناسب و جدید بخرید
* عطر خوشبو استفاده کنيد
* حتما مسائل بهداشتي و نظافتي را رعايت کنيد : آرايش و زدودن موهاي زائد بسيار مهم است و نشانه اهميت دادن به شريک زندگي خود مي باشد .
* معمول است که مرد در رابطه جنسي پيش قدم مي شود . بد نيست براي تنوع زن نيز گاهي پيش قدم شود .
*رفتار تحريک آميز داشته باشيد : عشوه و ناز زنانه جنسي قبل از نزديکي سبب تحريک شديد مرد مي شود
* با آرامش و مهرباني با او رفتار کنيد : خشن و عجول نباشيد . سعي کنيد با کلام ، نگاه ، حرکات و رفتار خود به ارامي همسر را تحريک کنيد . بگذاريد او نشانه هاي عشق و محبت را در شما ببيند و به ارامي به او نزديک شويد ...

* بوسه قديمي ترین نقطه شناخته شده براي تحريک :است که شامل بوسيدن لب ها ، صورت ، لاله گوش ، گردن و يا هر قسمتي از بدن همسر باشد که پيدا کردن نقطه هاي حساس تر مدتي طول مي کشد و به نسبت بلوغ و فهم جنسي مرد و زن نقاط مربوطه شناخته مي شود

* گفتار هاي عاشقانه : تحريک فقط به نوع فيزيکي محدود نمي شود و نوع رواني نيز دارد که بايد به صورت همزمان استفاده شود صحبت هاي عاشقانه که هنگام رسیدن زن و شوهر به هم رد و بدل مي شود بسيار پر اهميت است .

* لمس و نوازش با حوصله : سطح داخلي ران ( مرد و زن ) و لب هاي فرج ( زن ) ، بيضه و نواحي اطراف آن (مرد) ، گرفتن و فشردن کمر ( زن و مرد ) ، کليتوريس زن که تحريک و نوازش آن حکم آلت مرد را دارد

* همانند گنجشک آميزش نکنيد و همسر خود را با آرامش آماده و راضی سازيد . سعي کنيد در اولين مرحله همسر خور را در شرايط نعوظ کامل قرار دهيد : در مردها با تحريک آلت تناسلي و مالش و نوازش آن حالت نعوظ فراهم مي شود ( بلند شدن و سفتي آلت تناسلي در مرد را نعوظ مرد گويند ) . در خانمها نعوظ يعني تحريک و سفتي کليتوريس و نوک پستان .

* فراهم کردن تحريک لازم در همسر : مرد با فکر و يا در نظر آوردن نقاط شهوت انگيز و يا عوامل رواني نعوظ به او دست داده و اغلب در اين حالت تحريک شده به حساب مي آيد آنچه بر زن لازم است تحريک موضعي نيست بلکه تحريک موقعي است و آن زماني است که مرد در حاليکه دخول انجام مي دهد نعوظ وي کاهش مي يابد و دخالت زن با تحريک مرد در حالي که عضلات مهبل را بر روي آلت مرد فشار داده رانها را بهم نزديک مي کند و امکانا با دست ماليدن به پشت مرد در امتداد ستون فقرات وي ، نعوظ مرد برگشته و مرد را راضي مي سازد

* مرد بايد در آغاز رابطه جنسي ذهن و فعاليت خود را متوجه تحريك و آماده كردن زن نمايد. و البته زن نيز بايد به آماده سازي مردش در اين مرحله توجه داشته باشد

* مرد هر چه بيشتر بتواند با مهارت زن را تحريك كند زن در ادامه هر كاري مرد طالب باشد انجام ميدهد. اين مسئله براي خانم ها نيز صادق است .

*زمان دخول بهترين زمان براي سخنان محبتآميز است. در اين لحظه از همسر خود قدرداني کنيد و او را بهترين بناميد که اين خود سبب افزايش روابط زناشويي و استحکام زندگي مي شود

*به همسر خود بفهمانيد که رابطه جنسي با او سبب آرامش او مي شود و مي خواهيد با اين عمل عشق و محبت خود را بيشتر به او ثابت کنيد و هدف فقط ارضاء جنسي-جسمي نيست بلکه روح معنوي شما نيز با اين عمل ارضاء مي شود .

*بهتر است با همسر خود از قبل هماهنگ كنيد كه اسپرم کجا ريخته شود چرا که اين مطلب سبب آرامش خاطر بيشتر طرفين و تحريک بيشتر مي شود.

* شوهر باید زماني كه مطمئن نشده كه زن به اوج لذت و ارضا شدن نزديك نشده از ارضاء خود جلوگیری كند. دیدن ارگاسم و ارضاء زن براي مرد بسيار ارزشمند و تحريک کننده است . سعي کنيد اول زن به اوج لذت برسد و مرد با کمي فداکاري و خويشتن داري بعد از زن ارضاء شود . وقتي اول زن ارضاء شود تمايل جنسي مرد بيشتر ميشود و مي تواند براحتي خود را به اوج لذت برساند ولي وقتي مرد اول ارضاء شود زن او را ناتوان جسمي مي بيند و تصور بر آن دارد که مردش به او در اين لحظه توجه کمتري دارد و اين مسئله مي تواند باعث تاخير و حتي عدم ارضاء زن شود . به محض شروع ارضا از طرف زن، مرد نيز ميتواند خود را ارضا كند. بهترين شيوه ارضاشدن، همزماني آن بين طرفين است.

* توجه به این نکته مهم است که معمولاً مردها پس از ارضاشدن يا ميخوابند، يا پشت به زن ميكنند. در صورتي كه كاري كه بايد انجام دهند اين است كه شروع به بغل كردن و نوازش زن كنند. و به او آرامش دهند تا استراحت كند.

* شایسته است كه زن شربتی گوارا تهیه نموده و بعد از پایان ، براي همسر خود بیاورد.

*در آخر بعد از انجام رابطه جنسي بهتر است از همسر خود تشکر كنيد

و...هزاران كار ديگر هست كه مي توانيد براي از بين بردن يكنواختي موجود در رابطه تان انجام دهيد.

اگر همه چيز عمل نكرد، صادق ومهربان و قاطع باشيد
زوج های زیادی بوده اند كه بي علاقگی و نارضايتي يكي از زوجين از رابطه جنسی باعث جدايي آنها شده است. البته شما هم ممكن است به فكر اينكار بيفتيد. اما بدانيد طلاق يا برقراري رابطه ي جنسي با افرادی غير از همسر تان (خیانت به همسر) ، راه حل هاي مناسبي نيستند. درست است كه عشقبازي با غير مي تواند مشكلتان را حل كند، اما بدانيد كه در طولاني مدت مشكلات بيشتري نيز برايتان ايجاد مي كند و باعث خراب تر شدن ازدواج تان هم مي شود. حتي اگر ازدواجتان هم سالم باقي بماند، درد و رنجي كه همسرتان از عشقبازي شما با كس ديگري متحمل مي شود، بي اندازه است.

طلاق هم راه حل خوبي به شمار نمي رود. اگر به جاي پيدا كردن راه حل و برطرف كردن مشكل، از آن فرار كنيد(پاک صورت مسئله)، ممکن است زوج ديگري پيدا كنيد كه او نيز از نظر جنسي با شما ناهماهنگ و ناسازگار باشد، و بهتر است از خود بپرسيد اين كار را تا كجا ادامه خواهيد داد؟

قبل از اينكه بار و بنديلتان را جمع كنيد و همسرتان را ترك كنيد، ببینید آيا همسر تان از این جریان خبر دارد؟ اطلاع دارد كه شما از رابطه ي جنسيتان با او ناراضي هستيد؟

كار ار به دعوا نكشانيد. تقصيرها را به گردن او نيندازيد، انتقاد نكنيد، فقط خيلي آرام به او در مورد مشکلات تان صحبت کنید بگوييد كه به خاطر اختلافاتی كه در روحيات جنسي شما وجود دارد، مي خواهيد كاري کنید که به بهبود رابطه تان منتهی میشود و برای این کار همکاری بیشتر او کمک میکند و باید برای بهتر شدن ارتباطشان هردو فعالانه رفتار نمایند و برای این امر باید حتی با کنار گذاشتن خجالت و تعصبات به متخصصین مربوطه مراجعه نمایند.

افكار خود را با او در ميان بگذاريد. اين را به صورت يك تهديد مطرح نكنيد. فقط ميزان اميدواري خود را با او در ميان بگذاريد. به او فرصتي دوباره براي اصلاح و سازگار شدن بدهيد، و منتظر نتیجه ي آن شوید

درمانی دیگر برای زود انزالی مردان

اختلال نعوظی مردان

ناکامی زنان از همبستری

چکونه می توان طول مدت زمان رابطه ی جنسی را افزایش داد؟ قسمت اول

"چگونه مي توان طول مدت زمان رابطه ي جنسي را افزايش داد؟"قسمت دوم

چگونه مي توان طول مدت زمان رابطه ي جنسي را افزايش داد؟"قسمت سوم

"چگونه مي توان طول مدت زمان رابطه ي جنسي را افزايش داد؟"قسمت چهارم

اختلالات میل جنسی در مردان

ناتواني جنسي (Impotency or Erectile Dysfunction)


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان سپاهان ، طبقه 4
تلفن : 32241146 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

مهسا [ 1394-08-09 ]
خیلی عالی بود . خداروشکر که انقد خوب همه چیو به مردم آموزش میدید و باعث میشید خیلی از زندگیها سر این مسائل از هم نپاشه

محمد [ 1394-06-13 ]
ای بابا چجوری شوهرتونو ارضا کنید شما یه کاری کنیدخودتون ارضاشید اون خودش بلد چجوری خودشوارضاکنه

الهام [ 1394-03-31 ]
سلام عالی بود ممنون از زحماتتون

mari [ 1394-03-30 ]
شما خوب به همه چیز اشاره کردید ولی مشکل اصلی که من باهمسرم دارم بواسطه اختلاف سنی است همسرم 36سال و من 27سال بودم که ازدواج کردیم مردی که 10_15سال این حسو سرکوب کرده واقعانمیتونه مثل یه نوجوان استقبال کنه از سکس و رابطه حنسی با همسرش

aryan [ 1394-01-25 ]
همش شرو ور محضه! گوربابای از دمشون... بخصوص فرد مورد نظر!

کامی [ 1394-01-14 ]
بسیارضعیف بود چون اینارو همه میدونن

رها [ 1394-01-10 ]
خوب بود ولی بیشترش برا خانوماس.برا تحریک مردی مطلب کم بود

رضا [ 1393-12-13 ]
بسیار ممنون

shahla [ 1393-12-02 ]
very good

مهدی [ 1393-10-22 ]
انشاالله خیر ببینید خیلی جالبه دستتون در نکونه

حسین [ 1393-08-03 ]
عالی بود مرسی

ناهیرا [ 1393-06-21 ]
مرسی خوب بود،اما تنوع لازم را هم بامثال بگین لطفا

mohammad [ 1393-06-07 ]
ممنون خیلی عالی بود.

معصومه [ 1393-05-15 ]
جالب بود

رویا [ 1393-05-02 ]
بسیار مفید بود.

میلاد نشاطی فرد [ 1393-04-14 ]
سلام ممنون از راهنمایی تون، خوب بود.

سارا [ 1393-03-03 ]
مرسی عالی بود امیدوارم رو شوهرم جواب بده

SONIA [ 1393-02-25 ]
SLM KHOB BOOD VALI KIE KE BE IN HARFA GOSH BEDE MANZOORAM AGHAYOONE

s.sadeghi [ 1393-02-05 ]
عالی بود

شهرزاد [ 1393-01-28 ]
خوبه

تاجكردان سيدعلي [ 1393-01-04 ]
واقعانوشته شما تاثيربسزاي داشت مرسي

سوگند [ 1392-12-17 ]
سلام ممنون عالى بود مى شه براى برطرف شدن دير انزالى در خانومها توضيح بديد و همين طور سوال خانوم زهرا سوالمنم هست باتشکر

رضا [ 1392-12-13 ]
باتشکر از مطالبی که نوشته اید من هم فکر نمی کنم چیزی بهتر و بیشتر از یک رابطه عاشقانه و ارتباط جنسی بین همسران بتواند زندگی را شیرین و بادوام نماید

مینا [ 1392-11-29 ]
خیلی عالی بود ممنونم دکتر جان

سحر [ 1392-11-24 ]
Slm .mamnoon az matalebe mofidetoon.man ezdevaj nakardam o tajrobeye rabete ham nadashtam ama vaqeaaaaaaaaaan az rabete dashtan mitarsam

محمد [ 1392-11-24 ]
سلام دكتر من متخصص اجراي فرمايشات جنابعالي هستم . كاش زوجين اين نكات را مي آموختند و عمل مي كردند. باور كنيد زندگي زناشويي بنده با همسرم عالي ست. درود بر شما و سپاس فراوان

میلاد [ 1392-11-14 ]
واقعا فقط بلدی چطور بزرگ شدن خوب ارضا شدن بگید کسی وجود نداره که بگه اقا با وضع افتضاح الان که نمیشه زن گرفت من بیچاره ای که وسط خیابون با این همه جلوه تحریک میشم چطور التم بخوابونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سمیرا [ 1392-09-30 ]
خیلی خوب بود.ازمطالبی که تووبلاگ گذاشتیدممنون

زهرا [ 1392-09-19 ]
عالی بود مرسی ممنون عالیییییییییییییییییییییییییییییییی بود

shadi [ 1392-09-05 ]
مرسی دکتر عالی بود

ali [ 1392-08-16 ]
از شما تشکر میکنم و اگر ممکنه آدرس مطب رو ایمیل کنید

ghazale [ 1392-08-07 ]
سلام. خسته نباشید دکتر واقعا مطالب آموزنده و مفیدی برای امسال منه که هیچ تجربه ای در خصوص همسرداری نداریم.ممنونم........

نیلوفر [ 1392-08-07 ]
سلام مرسی از مطالبتون بسیار مفید بود

romina [ 1392-08-02 ]
kheyli khoob bood mamnoon vgahean ..

hossein [ 1392-07-21 ]
خوب

maryam [ 1392-05-20 ]
با سلام وسپاس از مطالب جالب ومفیدتان لطفا مطالبی هم در باره آموزش به مردان برای دانستن اهمیت رابطه جنسی سالم و کنترل تقاضاهای بی جا وغلط در رابطه جنسی از طرف آقایون بذارید با تشکر

رزیتا [ 1392-05-11 ]
سلام.خیلی ازتون ممنون.اطلاعات خیلی خوبو مفیدی بود.

یه بنده خدا ! [ 1392-04-01 ]
" شایسته است كه زن شربتی گوارا تهیه نموده و بعد از پایان ، براي همسر خود بیاورد. " بعد اونوقت مرد شایسته هست که چه چیزی برای زنی که نود درصد فعالیت رو او انجام داده بیاورد ؟ چرا نمی فرمایید شایسته است مرد برای زن شربتی گوارا تهیه کند و بیاورد ؟ ما زنها تا کی باید برای بهتر شدن هرچیز تلاش کنیم و سرویس دهنده باشیم ؟؟؟

نورا [ 1392-03-17 ]
سلام.مطالبتون عالیه.ممنونم.لطفا در مورد سرد شدن یک دفعه مرد در مورد روابط جنسی نیز توضیح دهید.ممنون.

ماهک [ 1391-12-06 ]
عالی و آموزنده بود.ممنون

niloofar [ 1391-11-21 ]
سلام دکتر خسته نباشيد،واقعا مرسي عالي بود استفاده کردم

M.s.a [ 1391-11-20 ]
Khub

نصرآبادی [ 1391-11-11 ]
ممنون از مطلب مفیدتون. لطف میکنید اگر در ارتباط با واژینیسموس و درمان آن توضیح دهید. ممنونم

ترانه [ 1391-10-30 ]
ممنون. خووب بوود. همسر من فوق العاده داغ! ولی هیچ وقت ارضا نمیشه! البته ما عقدیم و من خیلی ناراحت این قضیه ام!

علی [ 1391-10-19 ]
سلام خسته نباشید ادرس یا تلفن متخصص ناتوانی زود انزالی معرفی کنید.ممنون

attia [ 1391-10-06 ]
Koob bood

عاطی [ 1391-10-02 ]
عالی بود خیلی ممنون

يه پسر [ 1391-10-01 ]
من با سحر دوست دخترم خيلي روابط جنسي داشتيم اما اون هيچ تمايلي ب اين کار نداره هر کاري ک شما فکرشو بکنيد تا تحريک بشه رو روش انجام دادم اما نميشه فقط راضي ميشه اما معلومه دوست نداره

علیرضا [ 1391-09-23 ]
خیلی خیلی عالی بود

قاسم [ 1391-09-11 ]
تشکر میکنم از اینکه توضیحاتتون دوطرفه بود

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
برنامه هفتگیمشاوره ازدواجاختلالات وسواسیصفحه اصلیاختلالات اضطرابیاختلالات خلقیاختلالات رفتاری کودکاننشانهای جسمی روانپزشکیروان پریشیهاشناخت شخصیت افرادنوروفیدبکمطالب و مقالاتخواباعتیاداختلالات جنسیسایتهای دیگرتقویت حافظهپیامهای کاربرانسوالات پزشکینرم افزار ا ندروید وبسای