دکتر محمد والی پور

متخصص روانپزشکی


مشاوره تلفنی و خصوصی

آدرس مطب و برنامه هفتگی

مشاورۀ خانواده و ازدواج

استخدام پرستار

مرکز تخصصی مشاوره خانواد

درمان اعتیاد

چکونه می توان طول مدت زمان رابطه ی جنسی را افزایش داد؟ قسمت اول

"چگونه مي توان طول مدت زمان رابطه ي جنسي را افزايش داد؟"

درمان زودانزالی
فرد بايد توانايي کنترل انزال را پيدا کند تا بواسطه ي آن از انزال زودرس جلوگيري بعمل آورده و نهايتاً مدت زمان بيشتري به رابطه ي خود ادامه دهد!
انزال زودرس شايعترين مشكل جنسي مردان است كه تاثيرات عميقي برزندگي زناشويي افراد دارد.
اغلب كساني كه دچار اين بيماري هستند به دلايل مختلف اخلاقي و فرهنگي از مراجعه به پزشك امتناع ميكنند.
مشکل جوانان
اگر بيماري اختلال نعوظ شايعترين بيماري جنسي مردان بالاي 40 سال باشد، قطعا انزال زودرس شايعترين بيماري جنسي مردان زير 40 سال است. حتي برخي از دانشمندان با در نظر گرفتن كل مبتلايان اين بيماري نسبت به كل جمعيت مردان، انزال زودرس را شايعترين بيماري جنسي در كل مردان ميدانند.
در بسياري از كشورهاي توسعهيافته كه امكان آمارگيري در اين زمينه وجود دارد، برآورد مي شود30 تا 70 درصد مردان به نوعي در طول عمر خود دچار اين بيماري مي شوند. در ايران آمار دقيقي در اينباره وجود ندارد، چرا كه اغلب كساني كه دچار اين بيماري هستند به دلايل مختلف اخلاقي و فرهنگي از مراجعه به پزشك امتناع ميكنند. اگرچه همه اين بيماران از يافتن راهحلي براي رهايي از شر آن خوشحال ميشوند.
مشكل مردها ، درد دل زنها
انزال زودرس عبارت است از انزالي كه زودتر از زمان دلخواه زوجين رخ دهد و باعث نارضايتي يك يا هر دوي آنها شود. يعني حتي اگر زوجه نيز در اغلب نزديكيها احساس كند كه انزال همسرش زود تر از زمان مورد انتظار اوست و اين حالت باعث نارضايتي او شود، حتي اگر مرد چنين احساسي نداشته باشد، انزال مرد، زودرس بوده و بايد بررسي شود.
نكته بسيار مهمي كه وجود دارد اين است كه انزال زودرس در بسياري از افراد و در برخي از موارد وجود دارد ولي آن انزال زودرسي بيماري تلقي مي شود كه در بيش از 50 درصد نزديكيهاي فرد رخ دهد. يعني مردي دچار بيماري انزال زودرس است و بايد درمان شود كه در بيش از نيمي از موارد نزديكي هاي خود دچار انزال زودرس شود.
نكته بسيار مهمي كه وجود دارد اين است كه انزال زودرس در بسياري از افراد و در برخي از موارد وجود دارد ولي آن انزال زودرسي بيماري تلقي مي شود كه در بيش از 50 درصد نزديكيهاي فرد رخ دهد. يعني مردي دچار بيماري انزال زودرس است و بايد درمان شود كه در بيش از نيمي از موارد نزديكي هاي خود دچار انزال زودرس شود.
هيجان بيمورد
انزال زودرس در اغلب موارد يك مشكل رواني محسوب مي شود و در آن اندامهاي تناسلي فرد اصلا دچار اختلال نيستند. در واقع تصور ميشود كساني كه دچار انزال زودرس هستند، در اولين تجربيات جنسي خود براي رسيدن به انزال زودتر به دلايل مختلف فرهنگي و گاهي مذهبي تحت استرس بوده اند و همين تصور و ذهنيت اوليه در طول زندگيشان باعث ايجاد انزال زودرس شده است.
البته آنچه مسلم است ، اين است كه زنان معمولا ديرتر از مردان ارضا ميشوند و عدم آگاهي زوجين از چگونگي ايجاد تطابق، زمان طولاني ارضا شدن زوجه و زمان كوتاهتر زوج، باعث نمود بيشتر و عذاب آورتر اين مشكل ميشود. در حالي كه ميتوان با يك آموزش درست در اين زمينه از احساس نارضايتي زوجين جلوگيري كرد.
مشكلات رواني كه به اشكال مختلف ميتوانند باعث ايجاد انزال زودرس شوند زيادند. مثلا اضطراب، هيجان و استرسهاي رواني كه فرد در زندگي روزمره خود دچار آنها مي شود در بروز بيماري انزال زودرس نقش مهمي ايفا ميكنند. معمولا اين هيجانات و استرسها باعث ميشوند تا فرد در حين نزديكي توانايي خود را در راحتي و تمركز روي رابطه جنسي از دست داده و انزال زودرس رخ دهد. يكي ديگر از مسايلي كه از طريق ايجاد مشكل رواني باعث بروز انزال زودرس ميشود، ترس از بروز اختلال نعوظ است. در واقع ترسي كه فرد نسبت به از دست دادن نعوظ دارد باعث ميشود تا به صورت ناخودآگاه انزال زودتر از موعد رخ دهد. البته در موارد نادري هم مصرف برخي داروها مثل بعضي از داروهاي اعصاب باعث بروز انزال زودرس ميشود.
تاخير دلپذير
براي درمان انزال زودرس بايد ابتدا حجب و حياي كاذب را كنار گذاشت و به روانپزشك مراجعه كرد. روانپزشك بر اساس نتايج بررسيهاي كه ميكند معمولا دو يا هر سه روش درمان اصلي انزال زودرس را تجويز ميكند، يعني: سكس درماني، دارو درماني و روان درماني.
روش سكس درماني چهار مرحله دارد. در مرحله اول، فعاليت جنسي شروع شده و به صورت معمول ادامه مييابد. در مرحله دوم، وقتي احساس انزال به فرد دست داد، فعاليت جنسي بايد فورا متوقف شده و بيمار بايد سرآلت تناسلي خود را محكم فشار دهد وبراي چند ثانيه نگه دارد تا احساس انزال از بين برود. در مرحله سوم ، بايد براي حدود2 تا 3دقيقه صبر كرد و سپس دوباره به فعاليت جنسي ادامه داد. اين مراحل بايد تا زماني كه دلخواه زوجين باشد، تكرار شود. انجام اين روش به تدريج باعث طولاني شدن زمان انزال در مرد ميشود، البته مي توان به جاي فشار دردناك سر آلت براي 2 تا 3 دقيقه رابطه جنسي را قطع كرد و دو مرتبه شروع كرد.
از تحریک آلت به عنوان عاملي براي کنترل فردي مي توان بهره جست. خودتان را تا مرز انزال تحريک کنيد، در همان لحظه همه چيز را متوقف کرده، از اراده خود استفاده کنيد و اجازه ندهيد که انزال صورت پذيرد! مي بايست اين کار را در نهايت توجه و با بگارگيري کل اراده و تمرکز شخصي خود انجام داد. پروسه ي مذکور را چندين مرتبه باید تکرار کرد. به کمک اين تکنيک مي توانيد از "آستانه ي غير قابل کنترل انزال" خود مطلع شويد. زمانيکه از لحظه ي دقيق اين امر اطلاع پيدا مي کنيد، به راحتي در هنگام برقراري رابطه جنسي مي توانيد تشخيص دهيد که چه وقت در حال رسيدن به اين نقطه هستيد؛ پيرو اين مهم به راحتي مي توانيد در لحظه ي مورد نظر از تحريک بيشتر خود دست بکشيد تا انزال صورت نگرفته و مدت زمان بيشتري به ارتباط ادامه دهيد. براي به تعويق انداختن خروج مايع مني در اين زمان، فرد بايد براي چند لحظه بدون حرکت باقي بماند تا حس انزال به طور کلي برطرف گردد، پس از سپري شدن اين زمان، وي مجاز مي شود تا روند نرمال ارتباط را از سرگيرد. به منظور کسب آگاهي بيشتر پيرامون کليه ي متدهاي به تعويق انداختن انزال، به خواندن ادامه دهيد.

درمانی دیگر برای زود انزالی مردان

اختلال نعوظی مردان

ناکامی زنان از همبستری

چکونه می توان طول مدت زمان رابطه ی جنسی را افزایش داد؟ قسمت اول

"چگونه مي توان طول مدت زمان رابطه ي جنسي را افزايش داد؟"قسمت دوم

چگونه مي توان طول مدت زمان رابطه ي جنسي را افزايش داد؟"قسمت سوم

"چگونه مي توان طول مدت زمان رابطه ي جنسي را افزايش داد؟"قسمت چهارم

اختلالات میل جنسی در مردان

ناتواني جنسي (Impotency or Erectile Dysfunction)


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، ساختمان سپاهان ، طبقه 4
تلفن : 32241146 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

احمد [ 1394-04-16 ]
تشکر مفید بووود

رقیب [ 1394-03-11 ]
قسمت آخر پیشنهادتون واقعا شرم آوره. استمنا هم از نظر دین و هم از نظر پزشکی غیر قابل توجیهه. عملی وقیح و زشت. فکر نمیکنم روش مناسبی واسه این کار باشه. باتشکر

جواد [ 1394-03-09 ]
لطفا یه راه حل درست حسابی بدین همه این راهها رو امتحان کردم فایده نداشته

رحیم [ 1394-03-04 ]
از هر راحی پیش میرم باز ب نتیجه نمیرسم دیگه خسته شدم بخدا تو رو خدا کاری کنین

محمد [ 1394-02-25 ]
سلام اقای دکتر.خیلی مطالب جالب و مفیدی بود.ممنون

حامد [ 1394-01-03 ]
دکتر جون استمناء حرامه حراااااااااام تجویز الکی نکن

فرهاد جاوید مهر [ 1393-09-14 ]
سلام دوستان من خودم 14 سال از زود انزالی رنج میبردم تا راه حل و دارویی گیاهی که خودم ساختم بر این مشکل غلبه کردم.تضمینی09332913738نام خود وبیماری رو اس کنید تماس میگیرم

محمد [ 1393-08-28 ]
خود ارضایی مشکل شرعی داره . لطفا چیری نگید که اون دنیا مجبور شید جواب پس بدید .این طور نوشتن این نکته به صورت عمومی عواقب جالبی نداره هر چند به صورت علمی اثبا ت شده باشه

دکتر مرتضی [ 1393-07-05 ]
استمناء باعث کوری چشم شده و به هیچ عنوان این عمل را تجویز نمیکنم عمل خود ارضایی چه به صورت کامل صورت بگیرد چه ناکامل منجر به خطراط فراوانی از جمله اعتیاد به آن و پیری زودرس چشم میشود. لظا خواهش مندم به حرف های این حرام زاده که سایت به این منحرفی تشکیل داده گوش فرا نداده و جق نزنید!

رها خانوم [ 1393-03-26 ]
خیلی خوب بود و اینکه در مورد زود ارضای خانوم ها هم بگید و راه های درمانش.مرسی

مصطفی دیوانطلب [ 1393-01-25 ]
لطفا در خصوص از ازبین رفتن حالت نعوذ نیز راهنمایی نمایید

رحیم [ 1393-01-16 ]
استمنا حرامه مگه شما مسلمان نیستید ؟؟؟؟

Abbas kamali [ 1392-12-26 ]
راههاي غلبه بر مشكل زود انزالي جالب بود توضيح بيشتر

محمد اهواز [ 1392-12-11 ]
خواستی ابرو رو درست کنی چششو در اوردی حل مشکل با ارتکاب به فعل حرام تا حالا ندیده بودم که دیدم

امید [ 1392-12-08 ]
درمورد پسرهای 15 ساله هم توضیح دهید

سعید [ 1392-11-30 ]
راه حل بهتر ارائه کنید،مرسی

سجاد [ 1392-11-29 ]
خوبه آقای دکتر

m [ 1392-11-01 ]
هموتون کورکورانه مطالب غلط رو کپی می کنید! به چی اعتقاد دارید؟!

AKBAR [ 1392-11-01 ]
عالی است

راضیه [ 1392-10-27 ]
خیلی جالب بود

ميثم [ 1392-10-26 ]
استمناء مهمترين عامل بروز خود ارضاييه.اونوقت شما استمناء رو يه راهكار ميدونيد!!!!!؟؟؟

سعيد [ 1392-10-25 ]
سلام لطفا اطلاعات درمورد مشکلات خانم ها اطلاعات براى جوان ها بگذاريد (ان کسانى که دارند ازدواج ميکنند) از همه جور اطلاعات

farid [ 1392-09-13 ]
اونجا نوشتید: "از استمناء به عنوان عاملي براي کنترل فردي مي توان بهره جست." یعنی چی استمنا حرامه و مجازاتش هم آتیش جهنمه که مطمئنا نمیتونیم این عذاب رو تحمل کنیم. وقتی خدا با عقل کامل خودش میگه این کارو نکنید حتما یه چیز میدونه که میگه.این از نظر شرعیش بود حالا از نظر پزشکی: استمنا نه تنها زود انزالی رو برطرف نمیکنه بلکه بدتر هم میکنه.برای کمر و چشم هم ضرر داره نمیدونم شما بر چه منطقی این حرفو میزنید لطفا اصلاح کنید

ساجد [ 1392-09-11 ]
سلام آقای دکتر خسته نباشید من یک وبلاگ نویس هستم میخواست از تون اجازه بگیر از مطالب شما در وبلاگم استفاد بکن خیلی ممنون میشم اگه به وبلاگ ما هم سر بزنید اگه براتون زحمت نباشه؟

ziba [ 1392-07-30 ]
سوال یه دکتر خوب معرفی کنین یا یه مشاور تا من و همسرم حضوری بیایم و مشاوره بگیریم در رابطه با زود انزالی همسرم منتظر جوابتون هستم به ایمیلم ممنون

علی [ 1392-07-26 ]
با سلام بعد از نعوظ به کلاهک الت خود چسب زخم ببندید و کاندوم استفاده کنید مشکل زود انزالی حل میشه.....

عدنان [ 1392-07-18 ]
خوب بود ممنونم

رضا [ 1392-06-20 ]
در مورد داروهای خوراکی موثر هم اطلاعاتی بدهید

رشید [ 1392-05-30 ]
واقعا خوب بود

alibaz [ 1392-05-29 ]
با تشکر از مطالب مفیدتون فقط بارگیری به صورت pdf را هم میسر سازید تا هنگام save و استفاده خواننده راحت تر باشد. با تشکر قبلی

hasan [ 1392-05-20 ]
من برای این که بتونم خودمو کنترل بکنم موقع س... دوتا عددو ذهنی تو هم ضرب میکنم واقعا جواب میده چنان ذهی ادمو درگیر خودش میکنه که از اون حال و هوا بیرون میاره شما هم انجام بدید خیلی روش مفیدیه

محمد em [ 1392-05-16 ]
خوب بود

علیرضا [ 1392-05-11 ]
سلام لطفا آدرس مطب یا راهی برای تماس با آقای دکتر تو سایت بذارید متشکر

یه دوست بد [ 1392-05-08 ]
سلام بجز مورد استمنا مابقی رو میشه پذیرفت که تاحدودی موثر باشه اما متاسفانه استمنا اعتیاد آور هست و این روش منسوخ و قدیمی محسوب میشه حتی در کشور های درجه 1

محمد [ 1392-05-02 ]
سلام خوندیم.تا ببینیم چی میشه.ممنون

محمد [ 1392-04-29 ]
مطالب خوبی بود، اما استمنا نه تنها درمان نیست بلکه عامل اصلی این بیماری همین استمناست، کسانی که به این بیماری مبتلا هستند تایید میکنن، البته بگم علت همیشگیش استمنا نیست، گاهی عوامل ارثی و تغذیه و.. موثره.

احتشام [ 1392-03-25 ]
بسم الله الرحمن الرحيم با تشكر فراوان امروز راه حل هاي جنابعالي را مطالعه نمودم انشاءالله در عمل هم جواب بگيرم ممنون

فاطمه [ 1392-03-19 ]
سلام بر آقاي دکتر.مطالب شمارا ملاحظه نمودم خوب بود مرسي استفاده کردم -اگر بخش تراپي رو اضافه کنيد به نظرم بهتره-سي دي هم داريد؟با سپاس

hoseyni2013 [ 1392-02-30 ]
باتشکر ازتوضیحات خوبتون اگه میشه راههایی رو برای افزایش تعداددفعات دخول برای کاربران ارایه بذین

امیرعلی [ 1392-01-06 ]
لطفا درباره زود ارضایی در زنان هم مطالبی در اختیار بگذارید .همسر من بعد از چند ثانیه نوازش نقاط حساس ارضا میشود

TERTENT [ 1391-12-23 ]
خوب ممنون لطفا مطالب جدید برام بفرستید

mostafa [ 1391-10-19 ]
تورو خدا کمکم کنید ممنون

محمد حسين [ 1391-10-15 ]
با سلام ممنون از راهنمايتون مرسي

مهندس سیدجعفرموسوی [ 1391-10-06 ]
مطالب بسیار آمووزنده و خوبی ارائه گردید بسیار ممنون و متشکرم

آرتین [ 1391-09-21 ]
سلام با تشکر و خسته نباشی.حرفتون درست و کاملا متین اما نمیشه که وسط س . ک . س بگی صبر کن چند ثانیه تا من آروم شم طرف مقابل از حس و حال در میاد

محسن [ 1391-09-11 ]
زود انزالی کمتر از 1دقیقه

محمد [ 1391-08-30 ]
سلام خیلی ممنون از مطالب مفیدتون موفق باشید

م-خ [ 1391-08-14 ]
ممنون از سایت خوبتون

رهگذر [ 1391-08-13 ]
سلام. مطالب مفید بودن اما اشکالش این بود که استمناء رو تجویز کردن. باید توجه داشته باشیم که استمناء یکی از عوامل مهم بروز زود انزالی در مردان است. لطفا مطالعاتتون رو بیشتر کنید بعد اظهار نظر پزشکی کنید. در علم پزشکی ثابت شده که استمناء باعث اختلال دجنسی در افراد می شه که تنها یکی از دستاورد های مخرب این عمل ناشایست زود انزالیه. با تشکر

farhad [ 1391-08-06 ]
مسائلي كه در مورد استمنا ست كاملا غلط و اشتباه است يه وقت كسي اينكار را نكنه مخصوصا اوناييكه مجردند.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
برنامه هفتگیمشاوره ازدواجاختلالات وسواسیصفحه اصلیاختلالات اضطرابیاختلالات خلقیاختلالات رفتاری کودکاننشانهای جسمی روانپزشکیروان پریشیهاشناخت شخصیت افرادنوروفیدبکمطالب و مقالاتخواباعتیاداختلالات جنسیسایتهای دیگرتقویت حافظهپیامهای کاربرانسوالات پزشکینرم افزار ا ندروید وبسای